(24. Avgust, 2015) Memorandum o saradnji sa Fakultetom za nauku i šumarstvo iz Finske

Internacionalna Majska Konferencija o Staretegijskom Menadžmentu (IMKSM2015), pored toga što predstavlja vodeći skup iz oblasti menadžment disciplina, mesto je na kojem se ostvaruju brojni kontakti sa kolegama iz vodećih evropskih institucija. Na IMKSM konferenciji koja je održana u maju ove godine, jedan od plenarnih predavača bio je Prof. dr Jyrki Kangas sa Univerziteta iz Helsinkija (Finska). Prisustvo ovog eminentnog sručnjaka, omogućilo je da se sa njime dogovore pravci dalje akademske saradnje naše dve institucije. Kao rezultat ovog dogovora, potpisan je Memorandum o saradnji .

Prvi koraci saradnje Tehničkog fakulteta iz Bora i Fakulteta  za nauku i šumarstvo iz Finske, sastoje se u pripremi zajedničke aplikacije za ERASMUS +, Key Action 1– Mobility for learners and staff – Higher Education Student and Staff Mobility / Mobility projects in the field of education, training and youth. Samim tim, priprema se zajednička ERASMUS + aplikacija koja će rezultovati razmenom studenata i nastavnika ove dve institucije.