(03-05. Novembar, 2017) Održan VII simpozijum EMFM 2017

VII Međunarodni simpozijum o ekološkom menadžmentu i upravljanu tokovima materijala EMFM-2017 (engl. International Symposium on Environmental and Material Flow Management) uspešno je organizovan u hotelu ALBO u Boru u periodu od 03. do 05. novembra 2017. godine. Ovaj međunarodni simpozijum organizovao je Odsek za Inženjerski menadžment Tehničkog fakulteta u Boru, Univerzitet u Beogradu, zajedno sa Ekološkim Kampusom Birkenfeld, Univerziteta u Triru (Nemačka) i Mašinskim fakultetom Univerziteta u Zenici (Bosna i Hercegovina).  Simpozijum EMFM 2017 okupio je značajan broj naučnih radnika iz Finske, Nemačke, Rumunije, Hrvatske, Slovenije,Rusije, Slovačke, Bugarske, Grčke, Mađarske, Makedonije, Bosne i Hercegovine i Srbije.

Takođe, ove godine u sklopu simpozijuma organizovan je i okrugli sto pod nazivom: “Towards sustainable governance of natural resources: Co-management approach”, kojem su prisustvovali predstavnici lokalne samouprave, javnih preduzeća i kompanija iz regiona. Osnovni cilj ovog okruglog stola je bio da se učesnicima predoče prednosti i mogućnosti korišćenja ko-menadžmenta i javno-privatnih partnerstava za održivo upravljanje prirodnim resursima. Tokom diskusije razvijene su ideje za pokretanje zajedničkih inicijativa i projektnih aktivnosti akademske zajednice i privrede u okruženju u narednom periodu.

Više detalja o simpozijumu na oficijalnom sajtu simpozijuma http://www.emfm.tf.bor.ac.rs/

Par detalja sa konferencije: