(17. maj, 2022) Gostovanje profesora sa Odseka za inženjerski menadžment na Transilvania University of Brașov

U periodu od 08. do 14. maja 2022. godine doc. dr Ivica Nikolić sa Odseka za inženjerski menadžment, Tehničkog fakulteta u Boru, boravio je u Brašovu (Rumunija) kao gostujući profesor na Univerzitetu Transilvanija u sklopu projekta Erasmus+ K103: “Key Action 1 – Mobility for learners and staff“. Tokom svog boravka, doc. dr Ivica Nikolić, održao je predavanje na temu “Application of a novel hybrid MCDM (Multy-critria Decision Making) models for cleaner production and technical effectiveness“. Tokom svog gostovanja učestvovao je i na konferenciji koja je bila organizovana od strane univerziteta Transilvanija, a takođe je prisustvovao i sajmu, na kome su studenti, firme i instituti prezentovali svoje ideje, naučna i tehnička dostignuća. Pored toga, ovo je bila odlična prilika da se profesorima i studentima doktorskih studija на fakultetu za Tehnološko inženjerstvo i industrijski menadžment, predstave aktivnosti i rezultati Odseka za inženjerski menadžment, a takođe i da se upozna sa aktivnostima i rezultatima profesora i istraživača sa Univerziteta Transilvanija kako bi se ostvarena saradnja produbila i nastavila u budućnosti. Cilj ovih sastanaka bio je razmena znanja, iskustva kao i produbljivanje i nastavak saradnje u budućnosti između Tehničkog fakuletata u Boru i pomenutih institucija.

Par detalja sa predavanja: