(3. Jun, 2016) Uspešno održana 12. Internacionalna Majska Konferencija o Strategijskom Menadžmentu – IMKSM2016

Internacionalna Majska Konferencija o Strategijskom Menadžmentu – IMKSM, je vodeći skup iz oblasti opšteg menadžmenta. Konferenciju svake godine organizuje Odsek za inženjerski menadžment, Tehničkog fakulteta u Boru, Univerziteta u Beogradu.

IMKSM2016, je organizovana u periodu od 28. do 30. maja 2016. godine u Hotelu ALBO u Boru. Ovo je bila 12. konferencija po redu.

V4 logo
Paralelno sa IMKSM2016 konferencijom, organizovan je i Internacionalni studentski simpozijum o strategijskom menadžmentu. Glavna tema ovogodišnje studentske konferencije bila je: “Environmental awareness as a universal European Value”, odnosno Ekološka svest kao univerzalna evropska vrednost. Studentski simpozijum je finansijski podržan od internacionalnog Visegrad Fund-a. Sam simpozijum je jedna od aktivnosti istoimenog V4 projekta (Br. 11540386). Više detalja o ovom projektu je dostupno ovde.
logoEhost Internacionalna Majska Konferencija o Strategijskom Menadžmentu – IMKSM2016 www.mksm.sjm06.com  je prihvaćena u internacionoj EBSCO Host bazi. Prema tome, svi radovi publikovani u zborniku radova, biće uključeni u Ebsco Host Data Base  http://www.ebscohost.com.

Nekoliko detalja sa IMKSM 2016:

Plenarni predavači na konferenciji su bili:

Jacob Cornelis Bazen, Predavač u „ Business Engineering & Entrepreneurship of Saxion University of Applied Sciences, Enschede, Netherlands“. Profesor Bazen je govorio na temu:  „Enriching University – Business relationships: International practical student projects as method for modernizing education & building relations“. Abstrakt njegovog rada je dostupan ovde: Abstract – IMKSM2016 Pl

Pal Michelberger, Profesor na „Keleti Faculty of Business and Management Óbuda University, Budapest, Hungary“.  Profesor Michelberger je govorio na temu: “ Business process security and continuity“.

Predrag Djordjevic, Docent na Odseku za inženjerski menadžment, Tehničkog fakulteta u Boru, Univerziteta u Beogradu. Tema izlaganja kolege Djordjevica bila je: „Assessment of the functioning of ISO 9001 on developing relations with suppliers in transitional conditions“. Apstrakt predavanja je dostupan ovde: Apstrakt_IMKSM16

Marina Ochkovskaya, Profesor i zamenik šefa odseka za markering, na „Moscow State University, Moscow, Russia“. Profesor Ochkovskaya je govorila na temu: „Chandler’s effect in luxury brands consumption.“

Ayse Nordal, stariji savetnik za strategijsko planiranje na „Municipal Undertaking for Educational Buildings and Property in Oslo- Norway (Undervisningsbygg Oslo KF)“.  Tema njenog istraživanja, o kojem je govorila na IMKSM2016 je: Modelling risks, limitations and challenges. Abstrakt je dostupan ovde: abstract_2016

_______________________________________________

Paralelno sa IMKSM2016 i ove godine je organizovan Studenstki simpozijum o strategijskom menadžmentu. Ove godine su na ovom skupu, osim studenata iz naše zemlje, svoje radove predstavili i studenti iz Rusije, Mađarske, Poljske, Češke i Slovačke.

Par detalja sa studentskog simpozijuma:

Više detalja o IMKSM2016 konferenciji je dostupno na zvaničnom sajtu: http://mksm.sjm06.com/