(16. septembar, 2022) Svečano obeležen Dan Univerziteta u Beogradu

Dan Univerziteta u Beogradu obeležen je 13. septembra svečanom akademijom u dvorištu Rektorata u prisustvu brojnih zvanica. Na svečanosti povodom 214 godina od osnivanja Univerziteta govorili su rektor prof. dr Vladan Đokić, ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Branko Ružić, profesor emeritus dr Mirko Grčić, studentkinja prorektorka Ana Grčić i kao gost rektorka Univerziteta u Rijeci prof. dr Snježana Prijić Samardžija, alumni Univerziteta u Beogradu.

(Izvor sajt Univerziteta u Beogradu)

U sklopu svečane ceremonije, rektor prof. dr Vladan Đokić uručio je povelje profesorima emeritusma, priznanja studentima generacije 31 fakulteta Univerziteta u školskoj 2020/21.g., kao i nagrade za najbolje naučno istraživačke radove studenata fakulteta sve četiri grupacije.

Tim povodom, priznanje je uručeno i Aleksandri Radić, najboljoj studentkinji generacije Tehničkog fakulteta u Boru, koja je u školskoj 2020/21.g., diplomirala sa prosečnom ocenom 9.97 na studijskom programu Inženjerski menadžment.