(24. januar, 2022) Gostovanje profesora sa Odseka za inženjerski menadžment na University of Eastern Finland u Finskoj

Tokom svog boravka doc dr. Sanela Arsić održala je predavanje studentima osnovnih akademskih studija na temu “Corporate Social Responsibility: Importance and Implementation in various industries“. Pored toga, učetvovala je i na mini seminaru pod nazivom „Utilising social media in research”. Ona je studentima doktorskih akademskih studija održala predavanje na temu „Serbian students’ educational use of social media“.  Pored toga, tokom svog boravka imala je prilike da se upozna sa radom i aktivnostima profesora i istraživača (koji su navedeni ispod) ali i da im predstavi aktivnosti i rezultate Odseka za inženjerski menadžment.

Cilj ovih sastanaka bio je razmena znanja, iskustva kao i produbiljivanje i nastavak saradnje u budućnosti između Tehničkog fakuletata u Boru i pomenutih institucija. U okviru ovih aktivnosti, iskorišćena je prilika da se profesorima i eminentnim ekspertima koji se bave razvojem višekriterijumskih alata za strateško upravljanje, predstavi PLEXUS softver https://plexus.tfbor.bg.ac.rs/ za strateško odlučivanje koji je razvijen u okviru projekta „Modular strategic decision support system PLEXUS II”, (broj projekta 5518). Dodatno su ugovoreni dalji koraci na promociji ove softverske aplikacije i sa studentima iz Finske kroz praktične studije slučaja.

Par detalja sa boravka: