(29. maj, 2023) Uspešno održana XIX Internacionalna Majska Konferencija o Strategijskom Menadžmentu – IMCSM23

Dana 25. maja 2023. godine je u hibridnom formatu uspešno održana XIX Internacionalna Majska Konferencija o Strategijskom Menadžmentu – IMCSM23. Konferencija je tradicionalno organizovana od strane Odseka za menadžment Tehničkog fakulteta u Boru, Univerziteta u Beogradu. Nakon zvaničnog otvaranja konferencije, u plenarnoj sekciji je svoje radove predstavilo čak pet istaknutih profesora (troje iz Srbije, po jedan iz Rumunije i Indije). Pored toga, ova godina je bila jedna od uspešnijih kada je u pitanju broj prijavljenih radova i učesnika. Na tematskim sekcijama radove su prezentovali ne samo autori iz Srbije, već i autori iz 33 inostranih zemalja. Prijavljeno je 135 radova iz preko 120 institucija, od strane preko 350 autora.

Više detalja o realizovanoj konferenciji možete naći na zvaničnom sajtu: https://mksm.tfbor.bg.ac.rs/

Uporedo sa realizacijom IMCSM23, i ove godine je tradicionalno organizovan Studentski simpozijum posvećen najmlađim istraživačima – studentima osnovnih i master akademskih studija. Studenti iz zemlje i inostranstva sa 6 institucija iz Srbije, Bugarske. Holandije, Litvanije, Nigerije i Azarbejdzana su dobili priliku i uspešno predstavili rezultate svojih istraživanja u okviru 28 naučnih radova, pri čemu su pokazali zavidan nivo razumevanja tematike i sposobnost praćenja savremenih trendova u nauci o menadžmentu.

Par detalja sa konferencije: